Kvíz Kontakt
Naši partneři

Sirotci z Indie

Byla to výzva, která se dala těžko odmítnout. Od roku 2016 se snažíme pomáhat nejen českým „dětem ulice“, ale i sirotkům v Indii.

Emotivně to napsali lidé ve sdružení Změň můj osud, kteří se na pomoc indickým dětem zaměřovali před námi:

Příběhy jednotlivých dětí jsou hodně drsné a smutné. Všechny jsou z extrémně chudých podmínek, z Tadpatri a okolních vesnic. Více než polovina z nich jsou úplní sirotci a zbytek má většinou jednoho rodiče nemocného nebo jinak postiženého. Domov a škola v ašramu jsou pro děti bezpečným přístavem, jsou tam opravdu šťastné. Jsou šťastné i za to, že mohou například pravidelně jíst.

A co jsme k tomu nenapsali, Vám dopoví fotografie ze života z ašramu.

Více o projektu se dozvíte na www.sance.info/SirotciIndie.

A nebo na vlastním webu projektu: www.SirotciIndie.cz (připravujeme).

Pomáháme DĚTEM ULICE postavit se na vlastní nohy.
Patronky Domu Šance
“Připadá mi bohužel normální, že existují mladí lidé, kteří se z různých důvodů ocitnou na periferii lidské společnosti. Připadá mi ovšem stejně normální, že se někdo snaží těmto lidem pomoci. Kéž bychom byli občas citlivější k problémům našeho okolí.”
“Protože o tuto skupinu se nikdo nestará, je pořád mimo zájem celé veřejnosti. V péči o postižené a handicapované děti jsme pokročili, ale myslím, že je na čase se podívat i do těchto odlehlých míst.”
“Byla jsem požádána zástupci občanského sdružení PROJEKT ŠANCE, abych se stala patronkou Domu ŠANCE. Když jsem vše prostudovala a zjistila, o co se přesně jedná a co dělají, okamžitě jsem se rozhodla projekt podpořit. Považuji to za velmi potřebné a záslužné, protože „děti na ulici“ jsou skupinou, která nikoho moc nezajímá a která potřebuje pomoct.”
Novinky
Chcete-li být informování o našich novinkách, přihlašte se prosím k odběru:
Kontakt
Projekt ŠanceVe Smečkách 28, 110 00 Praha 1
Rychlý kontaktmobil: 721 270 250
* nutno vyplnit