Kvíz Kontakt
Naši partneři

KDO JSME

Pomáháme dětem ulice postavit se na vlastní nohy. Pomáháme přes 20 let, ale ze zřetele nespouštíme aspekt smysluplnosti pomáhání. Chceme, aby naše pomoc, začínající u klientů, kteří často žijí na ulici nebo doslova pod mostem, nebyla jen o krátkodobé a krátkozraké pomoci.

Naše programy a přístupy jsou jiné. Pro klienty se často stáváme rodinou, což znamená, že jako správná rodina umíme odpustit neúspěch a dáváme opakovanou příležitost, aby prokázali, že jsou schopni postavit se na vlastní nohy, žít nezávisle, vytvořit si svou vlastní rodinu.

Není to práce na dny ani na týdny nebo měsíce. Je to práce na roky, během kterých s klienty zdoláváme doslova milimetrové posuny a snažíme se jim vysvětlit, co dělají špatně a co musí udělat pro svoji záchranu, aby jednou neskončili mezi těmi, kterým už pomoci nelze. Jmenujeme se Projekt Šance a pomáháme nejchudším z nejchudších – českým „dětem ulice“

Více informací o Projektu Šance včetně lidí, kteří spolek vytvářejí, najdete na www.sance.info.

Pomáháme DĚTEM ULICE postavit se na vlastní nohy.
Patronky Domu Šance
“Připadá mi bohužel normální, že existují mladí lidé, kteří se z různých důvodů ocitnou na periferii lidské společnosti. Připadá mi ovšem stejně normální, že se někdo snaží těmto lidem pomoci. Kéž bychom byli občas citlivější k problémům našeho okolí.”
“Protože o tuto skupinu se nikdo nestará, je pořád mimo zájem celé veřejnosti. V péči o postižené a handicapované děti jsme pokročili, ale myslím, že je na čase se podívat i do těchto odlehlých míst.”
“Byla jsem požádána zástupci občanského sdružení PROJEKT ŠANCE, abych se stala patronkou Domu ŠANCE. Když jsem vše prostudovala a zjistila, o co se přesně jedná a co dělají, okamžitě jsem se rozhodla projekt podpořit. Považuji to za velmi potřebné a záslužné, protože „děti na ulici“ jsou skupinou, která nikoho moc nezajímá a která potřebuje pomoct.”
Novinky
Chcete-li být informování o našich novinkách, přihlašte se prosím k odběru:
Kontakt
Projekt ŠanceVe Smečkách 28, 110 00 Praha 1
Rychlý kontaktmobil: 721 270 250
* nutno vyplnit